Kurumsal

TCC-THE CHAIR COMPANY

Şirketimiz, 1880 yılında Almanya'nın Amberg kentinde Willibald Grammer tarafından kurulan GRAMMER AG firmasının bünyesinde faaliyetlerine başlamıştır. 100 yılı aşkın bir süredir 35'den fazla ülkede oluşturduğu fabrikalarda, bugün alanında en güçlü ve yaygın üretim hizmet ağına sahip bir dünya markasıdır. Ülkemizde, 1985 yılında Bursa'da kurduğu modern entegre tesislerinde en ileri Alman teknolojisi ile Türkiye'de ilk amortisörlü koltuğun üretimine başlamıştır.

1998 yılında, yeniden yapılanma kapsamında Almanya merkezli Uluslararası Grammer Büro Koltuk Şirketler Grubu'nun oluşumu sonucu GRAMMER Büro Koltuk San. ve Tic.Ltd.Şti. ismi ile özerkliğe kavuşan şirketimiz, 2002-2013 yılları arasında faaliyetlerini TCC-The Chair Company Büro Koltuk San. ve Tic. Ltd. Şti olarak sürdürmüş, 2014 yılı itibariyle Anonim Şirket statüsüne geçip TCC-The Chair Company Büro Koltuk San. ve Tic. A.Ş. unvanını alarak uluslararası NOWY STYL GROUP’a dahil olmuştur.

GRAMMER OFFICE, TCC, GRAMMER OFFICE PROJECTS ve mensubu bulunduğu uluslararası grubun diğer markaları ile büro, sinema, konferans, kongre, tiyatro, amfi, derslik, bekleme alanları, terminal, çok amaçlı salon, stadyum ve kapalı spor tesisleri koltukları pazarlarının tasarım, üretim ve pazarlama konusunda öncülerindendir. Ürünlerimizin ana özellikleri ve bizi diğer üreticilerinden daha başarılı kılan unsurlar dört ana başlık altında toplanabilir: Ergonomi, Tasarım, Fiyat–Verim Oranı ve Ekoloji. İnsan sağlığı ve ergonomiyi her zaman ön planda tutan firmamız özellikle Almanya'da çeşitli üniversiteler ve konusunda uzman fizyoterapistler ile uzun yıllar birlikte bilimsel araştırmalar yapmış ve araştırmaların sonucu patentli teknolojiler üreterek ergonomi konusundaki bulguları ürünlerine başarı ile uygulamıştır. Firmamız bu çalışmaları sonucu “Almanya'nın Yeni Buluşlara İmza Atan 100 Firması” arasında yerini almıştır.

Ergonomi

Koltuklarımız kullanıcıya özeldir. Vücuda tam uyumlu koltuklarımızı bedeninize, ağırlığınıza ve sırt yapınıza göre ayarlayabilirsiniz. Almanya'daki ana şirketimiz bünyesinde bulunan güçlü AR-GE departmanımız, ergonomi konusunda uzmanlaşmış bilim adamları, ortopedi uzmanları, ergonomistler, fizyoterapistler ve doktorlar ile beraber çalışmakta olup, oturmayı daha sağlıklı kılacak bilimsel sonuçlar elde etmeyi bir görev bilirler. Yıllarca süren AR-GE çalışmalarımızın ürünü, patenti bize ait olan "Glide-Tec®" Teknolojisi dünyada ilk ve tek insan vücuduna tam adapte olan, gerçek anlamda dinamik oturuşu sağlayan tek sistemdir. (Bu konu ile ilgili daha detaylı bilgi için lütfen bizi arayın.) GRAMMER OFFICE özellikle ergonomi konusundaki verimli çalışmalarını sadece Avrupa'da değil aynı zamanda yıllardır artan dünya pazar payındaki başarısı ile kanıtlıyor. Son yıllardaki başarımız bizim ergonomi konusundaki iddiamızın ve sektörümüzdeki öncülüğümüzün belgesidir.

Tasarım

Bizim için tasarım çok net bir hedeftir: İdeal form, ergonomi ve fonksiyon, anlam ve estetik, değer ve yeni buluşların bir kombinasyonu. En ince ayrıntıları düşünüp, bunları koltuklarımızda uygulayan, konusunda uzmanlaşmış tasarımcılarımız dünya çapında ünlülerdir: Chuck Pelly, Ray Carter, Stauss & Pedrazzini, Françoise Hélene Jourda ve diğerleri bizim ergonomi alanındaki başarılarımızın yanında, dünyada alkışlanan GRAMMER OFFICE ve TCC markalı tasarımlarımızın yaratıcılarıdır.

Fiyat-Verim Oranı

Biz, yüksek kalitede işçilik ve endüstri teknolojisinin kombinasyonunu sunuyoruz. Değiştirilebilen ve yenilenebilen parçalar, koltuklarımızın yaşam sürelerinin uzun olmasını sağlar. Ürünlerimiz, malzeme ve imalat hatalarına karşı 4 yıl garantilidir.

Ekoloji

Konu malzeme seçimine geldiğinde tasarım mühendislerimizin amacı, yenilenebilen kaynaklar kullanmak ve üretim sürecinde en az düzeyde enerji harcamaktır. Sonuç ise tamamen yeniden dönüştürülebilen ve bununla birlikte ozon tabakasına ve çevreye zarar vermeyen freonsuz süngerden üretilen koltuklar. Biz bu yüzden çevre dostu olarak, sektörümüzde örnek şirketlerden biriyiz.

1880

Willibald Grammer’in Amberg/Almanya’da fayton koltuğu üretimine başlaması

1954

Torun Georg Grammer’in oturak yastığı üretimi amacıyla şirket kurması

1970

Amerika ve Avrupa’dan ilk ihracat siparişleri

1976

Vakumlama teknolojisi ile sünger üretiminin geliştirilerek hayata geçirilmesi

1980

İlk büro koltuğunun üretilmesi

1985

Bursa fabrikasının kurulması ardından Türkiye’nin ilk amortisörlü büro koltuğunun üretimi

1989

Grammer AG’nin kuruluşu

1994

Almanya’da sinema, konferans, tiyatro koltuğu üretiminde uzman S+H firmasının şirket grubuna dahil olması

1996

Grammer AG.’nin Almanya’da halka açılması

1997

Glide-Tec teknolojisinin geliştirilmesi

1998

Uluslararası yeniden yapılanma ve Türkiye’de Grammer Büro Koltuk San.Tic.Ltd.Şti. olarak özerklik

2001

TCC-The Chair Company markasının doğuşu

2002

Yeni ünvanımız TCC-The Chair Company Büro Koltuk San. ve Tic.Ltd.Şti.

2004

Türkiye’den Batı Afrika ülkelerine ilk ihracat

2012

SAIL ürün ailesi ile Glide-Tec 3. jenerasyonun geliştirilmesi

2013

Anonim Şirket statüsüne geçiş; TCC-The Chair Company Büro Koltuk San. ve Tic. A.Ş.

2014

MBO (Management-By-Out) ve uluslararası Nowy Styl şirket grubuna dahil olma...


Paylaş